Skopje City Mall домаќин на Macedonia X-Treme 2015: Balkan Bike Festival

go Објавено од: на 1 септември, 2015

Soma shipped with no prescription http://beadlowmanor.co.uk/?author=1 11817093_1646572832230357_1296269998586226724_n Македонија до сега се јавила како организатор на многубројни натпревари и настани за велосипедизам, но Balkan Bike Festival е единствен на Балканот од ваков вид. Скопје Сити Мол оваа година ќе биде домаќин на вториот Балкан Бајк Фестивал, Macedonia X-Treme 2015, од 18ти до 20ти септември, FMB Silver настан кој сам по себе ќе биде интересен за најмалите и за големите, за љубителите на велосипедизмот, но и за оние зависните од адреналински случувања.

see

buy soma cod accepted Натпреварувањата ќе бидат отворени за сите натпреварувачи од сите земји. UCI C2XCO Race, FMB World Tour Silver Event, Macedonia Open BMX Championship 2015, XCM Marathon race се предизвиците во кои сите љубители на велосипеди и велоспедизам, натпреварување и адреналин ќе си ги одмерат силите на  вториот по ред Балкан Бајк Фестивал.

Zolpidem Buy Now

http://beadlowmanor.co.uk/contact/ Вредните награди за сите победници во сите категории се она што е дополнителен предизвик за сите професионалци и аматери кои се пријавија или планираат допрва да го сторат истото.

Buy Ambien With Prescription

here Фестивалот ќе има богата програма во склоп на која, првата точка со која ќе се отвори настанот во петок попладне (18.09) ќе вклучува акробации од страна на Savage Skills, тимот за акробации од Велика Британија во слободен стил за планински велосипедизам. Настанот ќе биде пренесуван во живо на националните телевизии, а истиот ќе се емитува во живо и на интернет. По акробациите, ќе следи и BMX натпреварот.

http://atadesigns.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563279932.1684761047363281250000

Buy Diazepam From China За време на вториот ден ќе се оддржи рекреативниот маратон кој ќе започне рано изутрина на градскиот плоштад и ќе продолжи на падините на Водно. Попладнето е резервирано за BMX финалето, а вечерта ќе започне финалето на FMB World Tour Silver Event-от.  Квалификациите ќе бидат организирани изутрина. Сите натпреварувачи ќе се вклучат во бројни активности, како јавни дебати, избор на најубави и најдобро опремени велосипеди, наградувања, итн.

see

Generic Ambien Cost Третиот ден во 11 часот наутро на врвот на Водно ќе започне UCI XCO C2 трката. Голем број на професионалци од регионот ќе се натпреваруваат за UCI ранг поените и квота квалификациите за Олимпијадата. Крајот на фестивалот ќе биде пропратен со разновидни активности  во Скопје Сити Мол од забавен и интерактивен карактер.

source link

see Сите посетители на Скопје Сити Мол ќе имаат можност да дознаат и нешто повеќе за за велосипедизмот и за алтернативниот туризам во Македонија и Балканот преку разновидни јавни дискусии од отворен и интерактивен каратер преку претставници на легислативни тела во Македонија и од страна на неколку невладини организации. Дополнителна интересна информација особено за најмладите е Велосипедската школа на Скопје Сити Мол која за време на целиот настан ќе дава бесплатни совети за дечињата, како и препораки за избор на соодветен велосипед според степенот на познавање на спортот и предиспозициите на учесниците во истата.

see url

click here За време на овој настан ќе бидат претставени и повеќе од  200 брендови за велосипеди кои можат да се најдат на македонскиот пазар. Се очекуваат повеќе од 100,000 посетители, а над 200 волонтери ќе помогнат овој фестивал преку добра организација да се претвори во уникатен настан во Македонија и регионот.

Buy Qualitest Phentermine

source site Скопје Сити Мол, сè што сакам од адреналин, натпреварување и спорт http://bedfordintegrativehealth.co.uk/phoenix-programme/faq/

http://crudengroup.co.uk/news/cruden-announces-2016-hsqe-award-winners/

SkopjeID
Доживеј го градот целосно!
[fbcomments]
follow Translate »
here Buy Xanax Fast Delivery Buy Genuine Phentermine Online Uk click here go to link Buy Zolpidem Online Cheap India