Ријана и Пол Макартни, дуо за паметење


Овие денови ги одбележа фестивалот „Desert Trip“ во Индио, Калифорнија на кој неминовно беше присуството на Ријана која беше дел од гостите. На вториот викенд од настанот, 28-годишната пејачка од Барбадос му се придружи на Пол Макартни на сцената за изведбата на хитот ,,FourFiveSeconds ,,. Дуото доби гласен аплауз од публиката.

ВИДЕО

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=jfzZ7OysQGI]

„Конечно најдовме некој помлад од 50 години“ – се пошегува Пол по настапот. На фестивалот учествуваа музички ѕвезди како Боб Дилан, Нил Јанг, Роџер Вотерс, The Rolling Stones и The Who.

01-1

Ријана

Фестивалот „Desert Trip“ е организиран од организаторите на Коачела.


Skopje ID
[fbcomments]