Празнична реклама со ангелите на Victoria’s Secret


Пристигна и долго очекуваната празничната колекција на Victoria’s Secret, а во таа чест, компанијата за долна облека изработи краток филм кој изгледа како прекрасен сон во Париз кој ќе ве натера веднаш да посакате да заминете за градот на светлината.Во видеото се појавуваат седум ангели: Стела Максвел, Елса Хоск, Тејлор Хил, Роми Стрид, Сара Сампаио, Џозефин Скривер и Џасмин Тукс.

prvata-praznicna-reklama-na-victoria-s-secret-za-2016ta-001

Оваа година шоуто ќе се одржи во Париз, па не е ни чудно што решиле и празничната реклама да ја направат во мотиви кои потсетуваат на градот, на Франција од 18-от век и посебно на кралицата Марија Антоанета и луксузот во кој живеела.Моделите ги слават празниците на приватна забава, во долна облека од новата колекција на Victoria’s Secret, многу накит, пердуви, маски…

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=HfkhHY9klhU]


Skopje ID
[fbcomments]