MacBook Pro на Apple пристигнува во септември

Buy Valium 10 Објавено од: на 25 јуни, 2019

Buy Alprazolam Mexico Buy Phentermine 30Mg Blue And Clear Редизајнираниот 16-инчен MacBook Pro на Apple би требало да пристигне на пазарот веќе во септември оваа година.

http://bambalan.co.uk/work-with-us/

http://country-harvest.co.uk/hudson488 Како што пренесува “The Verge”, според најавите на познатиот аналитичар Џеф Лин, новиот лаптоп на американскиот гигант ќе користи LCD екран од LG Display со резолуција од 3072х1920. Тоа би претставувало зголемување во однос на актуелниот 15,3-инчен MacBook кој има резолуција на дисплеј од 2880х1800.

go site

source link Новиот 16-инчен MacBook Pro исто така ќе биде опремен со најновиот процесор на Apple, што секако не е изненадување.

Buy Generic Xanax Bars

source site Apple минатата година ја „ажурираше“ MacBook Pro линијата, додавајќи им на овие уреди уште помоќни процесори и уште една надградба на дизајнот на тастатурата кој од револуционерен, се претвори во навистина проблематичен.

http://brucearnold.com/music/blue-lotus/feed/

click Претходно, аналитичарот Минг-Чи Куо откри дека Apple ќе претстави и 13-инчен модел MacBook Pro со 32 GB RAM меморија, додека со таква меморија моментално располага само 15-инчниот MacBook Pro.

http://beaumanorhall.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563280942.2067270278930664062500

source url Исто така, се очекува новите MacBook Air и 13-инчниот MacBook Pro да добијат надградба на процесорите. Од друга страна пак, нема никакви новости за 12-инчниот MacBook кој нема надградба повеќе од две години.

source site

http://brucearnold.com/wordpress/wp-admin/ Покрај новиот MacBook Pro, Apple оваа година ќе претстави и 32-инчен 6К монитор.

Buy Phentermine Canada Online

Skopje ID
[fbcomments]
enter site Translate »
2 Soma 350Mg Buy Zolpidem From Uk http://crudengroup.co.uk/index.php?arHandle=Main+Page+Content see Buy Generic Valium Online follow url here http://beaumanorhall.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563315454.0303220748901367187500 follow url