LG претстави хибриден часовник


LG го претстави својот прв хибриден паметен часовник – „LG Watch W7“. Уредот комбинира механизам на часовник со дигитална функционалност.

lghib-000

Моделот работи со платформата „Google Wear OS“ и е развиен во партнерство со „Swiss Soprod SA“.

„LG Watch W7“ располага со прецизен кварцен механизам, хардверски стрелки и куќиште од нерѓосувачки челик.

Хибридната технологија дава продолжена издржливост за 2-3 дена во паметниот режим и уште 3-4 дена во аналоген режим. Ако ги исклучите паметните функции, часовникот може да трае до 100 дена со едно полнење.

Во аналоген режим, сепак, добивате различни функции како барометар, алтиметар, тајмер, компас и многу повеќе. Часовникот е компатибилен со сите стандардни ремчиња од 22мм.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »