Коктел од лубеница кој ги топи масните наслаги

Време е да го изгубите вишокот килограми и имате совршено тело за лето.

1

Овој коктел од лубеница ќе ви помогне да се ослободите од вишокот масти, а да не споменуваме и колку всушност е вкусен и освежувачки.

,,Лубеницата е богата со аргинин аминокиселина, што би можело да го поттикне губењето на тежина, се наведува во новите здравствени студии.’’ вели д-р Оз. ,,Истражувањата покажуваат дека исхраната со аргинин доведува до намалување на телесните масти за неверијатни 64 проценти!’’

2

Состојки

• ½ шолја исецкана краставица
• 1 лажица мед
• 1 лажица сок од лимон
• 2 шолји исецкана лубеница

3

Начин на подготовка

Ставете ги лубеницата и краставицата во блендер и миксирајте. Додадете мед, сок од лимон и мраз и мешајте додека смесата не стане доволно течна, како сок. Пијте го коктелот пред појадок или помеѓу оброци. Овој коктел ќе ве одржува сити, ќе ги исчисти вашите бубрези, намали крвниот притисок, регулира нивото на шеќер во крвта и го стопи вишокот на масти.

5


Милан Атанасов
[fbcomments]
NFL Jerseys 2019 
Translate »