HELLO KITTY БРЗ ВОЗ ВО ЈАПОНИЈА


Западната јапонска железница откри нов брз воз, кој има уникатен изглед – целосно декориран во стилот на Hello Kitty. Возот ќе оди на пат помеѓу двата града во западниот дел на Јапонија – Осака и Фукуока.

http_cdn.cnn.comcnnnextdamassets180627122510-hello-kitty-shinkansen-img--nxpowerlite
Овој интересен воз на железничката станица се надева дека ќе привлече голем број на туристи (и, исто така, љубителите на Hello Kitty) и со самото тоа ќе ја”оживее” заедницата во западниот дел на Јапонија. Првиот вагон нема да има седишта и ќе се користи само за купување сувенири и пробување на регионални специјалитети, додека во вториот ќе се наоѓа Hello Kitty водич, облечени во посебна униформа со кој обожавателите ќе може да се фотографираат. “Сакаме Јапонците, но и странските туристи од сите возрасти да уживаат во овој” Shinkansen “(брз воз)”, изјави Takhir Zai, директор на продажба на Западната јапонска железница.

hello-kitty-shinkansen-car1-helloplaza-1

AS20180521003360_comm

ј2

ј3

http_cdn.cnn.comcnnnextdamassets160321165743-05-taiwan-hello-kitty-train

160322143837-11-taiwan-hello-kitty-train-super-169
Остатокот од патниците во возот ќе можат да бидат сместени во удобни седишта и да уживаат во внатрешноста која е целосно инспирирана од Hello Kitty мотивот. Возот исто така е украсен од надвор со истиот, што му дава посебен шарм, но исто така и привлекува внимание. Компанијата, исто така, планира да отвори кафуле Hello Kitty на станицата Хаката во Фукуока во иднина, што треба да привлече дополнително внимание.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »