Делови од Кучково и села околу општина Сарај утре без струја!


Поради зафати во електромрежата утре од 7:30 до 9:30 часот часот без струја ќе бидат жителите од село Кучково во општина Ѓорче Петров, како и сите села кои гравитираат во општината Сарај.

 

Potrosnja struje u Srbiji dostigla je 2. februara rekordan dnevni nivo od 157,25 miliona kilovat sati, saopstilo je danas Javno preduzece Elektromreza Srbije. Tme je nadmasen rekordan prenos struje za potrebe kupaca na srpskom trzistu, posto je prethodni maksimum od 156,6 miliona kilovata, zabelezen 31. decembra 2010. godine. Uz vest Bete. (BETAPHOTO/NENISKA/DS)

Ќе има прекин на снабдувањето со струја и во понеделник од осум до девет часот кај корисниците од ул. „Македонско косовска бригада“ и ул.„19“ во општина Чаир, како и ул.„Индира Ганди“ кај бензинската на Окта во општина Шуто Оризари.

 

 

 

 


Skopje ID

Коментирај