Conrad Rangali Island Resort – Рајот на Малдивите


За убавините на ова место може многу да се пишува, но во суштина доволен е само еден збор – рај!

Aerial shot of our hotel

Симпатичните вили сместени во азурните, кристално чисти води се навистина најубавото можно сместување за егзотичен одмор кој ви го нудат Малдивите.

Овој резорт се наоѓа на два приватни острови познати по својата убавина и уникатното доживување кое го нудат.

Како јаготка на шлагот, резортот нуди и вечера скоро 5 метри под вода, каде што можете да пиете шампањ, да пробате разни деликатеси, кои сигурно нема да ги најдете на друго место и секако, да уживате во незаборавниот поглед на океанскиот подводен живот.

mala13

Villas

Beach Villa

Massage Room

Beach Villa

New Wine Cellar

Vilu Restaurant

Spa Retreat Villa Bathroom

Villas

Ithaa Undersea Restaurant

Come dine in our underwater restaurant


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »