ЗАНИМЛИВОСТИ

 • Пристигнува новиот Call of Duty

  После бројните шпекулации и најразлични гласини околу најновата игра од франшизата Call of Duty, синоќа и официјално беше најавен најновиот дел насловен Modern Warfare. Како...

 • 10 минути секој ден се доволни за среќа!

  Овие 10-минутни вежби ќе ви помогнат да го совладате стресот, кој за неколку години и официјално ќе се најде на листата на болести на Светската...

 • Како изгледа еден ден во ИТ компанија во Македонија?

  Веројатно сите сонуваме да работиме во една компанија како што е Гугл или Фејсбук. Самиот начин на работа, креативни канцеларии, опуштена атмосфера е она што...

 • Ski Tracker PRO Македонска апликација

  Ski Tracker PRO апликацијата ви овозможува да ги следите и анализирате вашите перформанси при скијање или бордање со помош на вашиот телефон. Ski Tracker PRO...

 • Книжевен водич низ празниците!

  Во навидум најубавиот период од годината, без разлика дали сте обожавател на новогодишната атмосфера или сте само нем набљудувач – неоспорно е дека еуфоријата порано...

Translate »