ТЕХНОЛОГИЈА

 • Instagram има нова опција

  Уште во мај се зборуваше дека Instagram ќе почне да им дозволува на корисниците да додадат „саундтрак“ на содржината што ја објавуваат во „Stories“, а...

 • Galaxy Note 9 ќе биде објавен на 9-ти август

  „Samsung“ ќе го претстави својот следен паметен телефон, „Galaxy Note 9“, на 9-ти август. Ова се потврдува со поканите испратени до различни медиуми. Ова ги...

 • Првиот телефон OPPO Find X Automobili Lamborghini Special Edition

  Automobili Lamborghini и кинескиот гигант OPPO го објавија своето глобално партнерство за време на специјален настан во Париз, на кој беше демонстриран и првиот заеднички...

 • Xiaomi го претстави Redmi 6 Pro

  Кинеската компанија „Xiaomi“ официјално го претстави својот нов паметен телефон „Redmi 6 Pro“, кој според перформансите се позиционира над моделот „Redmi 6“, претставен минатата недела....

 • Фејсбук започна да наплаќа некои опции

  Со новиот пилот проект, Фејсбук најави дека има за цел да наплаќа на членството во групите на оваа социјална мрежа. Тоа значи дека основачот и...

 • Првиот LG паметен часовник на Wear OS

  „LG Electronics“ се подготвува за премиерата на нов паметен часовник, базиран на оперативниот систем „Wear OS“, објави „GizChina“, повикувајќи се на материјали во сајтот на...

 • Кинезите патентираат телефон без рамка околу екранот

  Минатата недела се појавија извештаи за претстојниот телефон од кинеската компанија „Хуавеј“, кој треба да има 6,9-инчен ОЛЕД-дисплеј. Уредот ќе има рамен екран, а не...

 • Пристигнува новиот LG X5

  Компанијата „LG“ го претстави својот нов смартфон „LG X5“ (2018). Уредот го користи чипсетот „Mediatek MT6750“ со осумјадрен процесор со такт од 1.5GHz. Тој има...

 • Asus ZenFone Ares пристигнува со 8GB RAM

  „Asus“ тивко го претстави „ZenFone Ares“ телефонот во Тајван, а уредот го карактеризира имплементацијата на „AR“ (Augmented Reality) и „VR“ (Virtual Reality), со спецификации речиси...

 • Asus ZenBook S, моќен и софистициран дизајн

  Компанијата Asus произвела преносен компјутер со уникатен дизајн кој ќе им биде од голема помош на лицата кои поминуваат голем дел од денот пред овие...

Translate »