ТЕХНОЛОГИЈА

 • iPhone моделите за 2019-та ќе добијат LG екрани

  Производителот на екрани „LG Display“, според потпишаниот договор, во текот на втората половина од оваа година ќе започне со испорака на своите „OLED“ и „LCD“...

 • Apple ги претстави новите MacBook Pro

  „Apple“ ги претстави новите „MacBook Pro“ преносни компјутери. Обновените 13-инчни и 15-инчни модели на допир. Додека тие се со неизразени промени во нивниот изглед, тие...

 • Mim X – паметен часовник со невидлив екран

  Клучна карактеристика на уредот е невидливиот екран. Цената на паметниот часовник е 109 долари. Пред извесно време програмерите на „Mim X“ официјално го претставија моделот...

 • Apple престанува со производство на iPhone X и iPhone SE?

  Компанијата, која се занимава со истражување и анализа во сферата на „IT“ индустријата и интернетот, „BlueFin Research“ наведува дека „Apple“ планира да го стопира производството...

 • Microsoft го претстави својот Surface уред

  „Surface Go“ e најевтиниот „Microsoft Surface“ уред досега, а пристигнува со почетна цена од 399 долари. Овој конвертабилен таблет е во конкуренција со продуктивните таблети,...

 • Nokia 5.1 Plus пристигнува наскоро

  Фотографија од промотивниот постер за паметниот телефон „Nokia 5.1 Plus“ се појави на Интернет со што се откри датумот за официјално претставување на уредот. Премиерата...

 • Новиот iPhone X Tesla

  Креаторите на „iPhone X Tesla“ имаат предвидено смарфонот да има способност за соларно полнење. Ова ќе му овозможи на уредот да се полни многу побрзо....

 • Првиот Huawei со 8 гигабајти RAM

  Кинеската компанија „Huawei“ го прикажа својот прв паметен телефон со 8 гигабајти RAM меморија – „Honor 10 GT“, чиј претходник „Honor 10“, кој пристигнува во...

 • WhatsApp ќе понуди нова опција

  Мобилната апликација „WhatsApp“ наскоро ќе им овозможи на корисниците да создадат групи, во кои само администраторите ќе можат да испраќаат пораки, пренесува „Cnet“. Откако корисниците...

 • Snapchat наскоро ќе вклучи и игри

  Во текот на изминатите неколку месеци, „Snap“ експериментираше со додавање на „Snapchat“ елементи на игри, но информациите од „The Information“, компанијата планира да пушти комплетна...

Translate »