ТЕХНОЛОГИЈА

 • Sony Xperia XZ3 ќе чини неколку стотина евра

  Во почетокот на јуни ги добивме првите информации за „Xperia XZ3“. Набргу потоа, имавме шанса да дознаеме како новиот „Xperia“ стои на „GFXBench“, а сега...

 • Новиот Xiaomi Mi Max 3

  „Xiaomi“ го претстави „Mi Max 3“, својот најнов и најголем паметен телефон, објави „The Verge“. Екранот на моделот има дијагонала од 6,9 инчи и сооднос...

 • Instagram воведува нова опција

  „Instagram“ тестира нова функција која ќе им овозможи на корисниците на оваа апликација рачно да ги отстранат луѓето од листата на пријатели. Кога ќе влезете...

 • Новиот Alcatel 5V

  Главниот адут на новиот модел „Alcatel 5V“ е „FullView 2.5D“ екранот со дијагонала од 6,2-инчи, со однос на страните 19:9, кој зафаќа 88 отсто од...

 • iPhone моделите за 2019-та ќе добијат LG екрани

  Производителот на екрани „LG Display“, според потпишаниот договор, во текот на втората половина од оваа година ќе започне со испорака на своите „OLED“ и „LCD“...

 • Apple ги претстави новите MacBook Pro

  „Apple“ ги претстави новите „MacBook Pro“ преносни компјутери. Обновените 13-инчни и 15-инчни модели на допир. Додека тие се со неизразени промени во нивниот изглед, тие...

 • Mim X – паметен часовник со невидлив екран

  Клучна карактеристика на уредот е невидливиот екран. Цената на паметниот часовник е 109 долари. Пред извесно време програмерите на „Mim X“ официјално го претставија моделот...

 • Apple престанува со производство на iPhone X и iPhone SE?

  Компанијата, која се занимава со истражување и анализа во сферата на „IT“ индустријата и интернетот, „BlueFin Research“ наведува дека „Apple“ планира да го стопира производството...

 • Microsoft го претстави својот Surface уред

  „Surface Go“ e најевтиниот „Microsoft Surface“ уред досега, а пристигнува со почетна цена од 399 долари. Овој конвертабилен таблет е во конкуренција со продуктивните таблети,...

 • Nokia 5.1 Plus пристигнува наскоро

  Фотографија од промотивниот постер за паметниот телефон „Nokia 5.1 Plus“ се појави на Интернет со што се откри датумот за официјално претставување на уредот. Премиерата...

Translate »