ТЕХНОЛОГИЈА

 • Новиот LG Q8

  LG Electronics го претстави новиот паметен телефон од „Q-Series“. „LG Q8 2018“ дебитираше доста брзо по намалената верзија на предводникот „LG Q7“. „LG Q8“ добил...

 • Samsung започна со прелиминарните нарачки за Note 9

  Иако официјалната презентација на „Galaxy Note 9“ претстои за една недела, „Samsung Electronics“ одлучи да се обложи на довербата на симпатизерите и започна прифаќање на...

 • HELLO KITTY БРЗ ВОЗ ВО ЈАПОНИЈА

  Западната јапонска железница откри нов брз воз, кој има уникатен изглед – целосно декориран во стилот на Hello Kitty. Возот ќе оди на пат помеѓу...

 • Huawei Note 10 ќе има 7 инчен екран

  „Huawei“ воведе нови модели во својата серија на паметни телефони, „Honor Note“, објави „The Verge“. Уредот нуди најголема големина на екранот во серијата со 6,95...

 • Gorilla Fastback Drift ги освои срцата на љубителите на добрите часовници

  Доколку сте некој кој сака масивни и издржливи спортски часовници, тогаш Gorilla Fastback Drift е совршениот подарок за вас. Инспирирана од легендарната часовничарска компанија Audemars...

 • Кои се најпродаваните Nintendo игри?

  „Nintendo“ објави ранг-листа на најпродавани игри за конзолата „Switch“. Тука е вклучени сите наслови за првата половина од 2018-та година. На прво место да поголеднеме...

 • 5-те убедливо најгрди телефони на сите времиња

  Тешко дека некој наскоро ќе успее да ги тргне од тронот Производителите на телефони, во минатото прилично се „коцкале“ со дизајнирањето на уреди, за да...

 • Samsung ги преименувa сите свои смартфони

  Секој производител има право самостојно да одлучи како да ги именува своите производи. Се разбира, исто така, мора да се усогласат со веќе регистрираните трговски...

 • Huawei натпревар за мобилна фотографија Next Image

  Глобалниот технолошки гигант Huawei го најавува почетокот на единствениот од ваков вид натпреварот за фотографија направена со паметен телефон “Next Image Mobile Photography”. Натпреварот се...

 • Sony Xperia XZ3 ќе чини неколку стотина евра

  Во почетокот на јуни ги добивме првите информации за „Xperia XZ3“. Набргу потоа, имавме шанса да дознаеме како новиот „Xperia“ стои на „GFXBench“, а сега...

Translate »