ТЕХНОЛОГИЈА

 • Nokia го претстави својот 6.1 Plus телефон

  Како што вети, „HMD Global“ го претстави „најочекуваниот телефон“ на меѓународно ниво. Таа улога му припадна на моделот „Nokia 6.1 Plus“. Овој паметен телефон е...

 • Нов MacBook излегува во октомври

  Според „DigiTimes“, повикувајќи се со изворите во синџирот на снабдување на „Apple“, производителот се подготвува за неодамнешното издавање на новиот „буџетски“, „MacBook“. За производство на...

 • Наскоро на пазарот: Air Jordan 4 Raptors

  Откако Air Jordan го најави излегувањето на новиот модел наречен Raptors, цел свет полуде и со нетрпение го исчекуваше денот на нивното појавување на пазарот....

 • Samsung подготвува евтин Galaxy

  Доколку е точна „Bluetooth“ сертификацијата, која се појави овие денови, „Samsung“ изгледа се подготвува да претстави нов „Galaxy A4“, телефон кој би можел да се...

 • Сепак ќе има „Ајфон на тркала“

  Само што помисливме дека „Епл“се откажа од развој на својoт прв автомобил, се појави нова информација дека идејата за Apple Car се уште е жива....

 • Испратете си мејл кој ќе ви пристигне во 2068 година

  На интернет сега е достапен еден експеримент кој може да ве воодушеви или преплаши, во зависност од вашиот карактер. Имено, идејата која се крие зад...

 • Apple ја одложи FaceTime функцијата

  Меѓу новите функции, кои „Apple“ ги воведе во „iOS 12“, се наоѓа и опцијата за групни разговори за „FaceTime“ видео платформата. Објавувањето на „iOS 12“...

 • Sony го претстави PS4 Pro Limited Edition

  Компанијата „Sony“ неодамна објави навистина неверојатна вест за оваа компанија, а тоа дека нивната конзола од линијата „PlayStation“ досега е продадена во преку 500 милиони...

 • Официјално претставен Samsung Galaxy Note 9

  По неколку месеци шпекулации, протечени информации и гласини, „Samsung“ конечно официјално го претстави својот најнов „Note“ уред – „Galaxy Note 9“. Јужнокорејската компанија овој телефон...

 • Новите Meizu 16 и 16 Plus

  „Meizu“ ги забележа своите грешки и затоа брзо ја претстави следната генерација на премиум уреди – „Meizu 16“ и „Meizu 16 Plus“. Ова е прв...

Translate »