ТЕХНОЛОГИЈА

 • Новиот Surface Pro 6 таблет на Microsoft

  Microsoft ја претстави новата генерација на таблетот „Surface Pro“, објави „The Verge“. „Surface Pro 6“ ја вклучува осмата генерација на процесорите „Intel Core i5“/„i7“ и...

 • „Инстаграм“ има нов директор

  По заминувањето на основачите на „Инстаграм“, Кевин Систром и Мајк Кригер, од првите редови на оваа социјална мрежа, „Фејсбук“ го постави Адам Мосери, неговиот долгогодишен...

 • Opera Touch сега и за iPhone XS и iPhone XS Max

  „Opera Software“ го претстави својот нов мобилен прелистувач „Opera Touch“, кој е дизајниран за мобилната платформа на „Apple“ – „iOS“. Новиот предлог ќе се натпреварува...

 • Пристигнува првата Nokia со Android 9 Pie

  „Nokia 7 Plus“ наскоро ќе се приклучи на малата група уреди кои не се на „Google“, а ќе го добијат новиот оперативен систем „Android 9...

 • Што се нуди конечната верзија iOS 12 на корисниците

  Конечната верзија на оперативниот систем на „Apple“ – „iOS 12“ стана достапна на 17-ти септември, донесувајќи бројни поправки, нови функции и подобри перформанси. Иако изгледа...

Translate »