СПОРТ

 • Играч на Реал Мадрид жестоко го нападна Зидан

  Играчот за врска на Реал Мадрид, Дани Себаљос не ја крие радоста од заминувањето на Зинедин Зидан од кормилото на „кралскиот“ клуб. Себаљос го нападна францускиот...

 • Надал по часа го победи Тим

  Првиот носител на Грен слемот во Њујорк, Рафаел Надал (Шпанија) се пласира во полуфиналето, откако по голема борба го совлада Доминик Тим од Австралија. Мечот...

 • УЕФА покрена постапка против Црвена ѕвезда

  Дисциплинската комисија на Европската фудбалска федерација (УЕФА) започна истрага против Црвена ѕвезда поради влегувањето на терен на навивачите на гостувањето во Салцбург во реваншот од...

 • Федерер: Беше толку жешко, среќен бев кога заврши мечот

  Роџер Федерер признава дека „бил среќен“ кога завршил дуелот со Џон Милман оти не можел да ги издржи тешките услови за тенис во Њујорк на...

 • Роналдо стана газда на Валјадолид

  Бразилецот Роналдо и официјално стана нов сопственик на шпанскиот клуб Валјадолид. Тој за сума од 30 милиони евра купи 51% од акциите на клубот и...

 • Неверојатниот Федерер и најдобриот поен на УС Опен

  Големината на Роџер Федерер одамна е неспорна во тенискиот и во спортскиот свет, но Швајцарецот и натаму постојано докажува дека квалитетите што ги поседува уште...

 • Погба се враќа во Јувентус?

  Пол Погба имал желба во јануарскиот преоден рок да се врати во Јувентус. Францускиот репрезентативец поради лошиот однос со менаџерот на Манчестер јунајтед сакал да...

 • Лига Европа: Екипите на Ред Бул во иста група

  Попладнево во Монте Карло беа извлечени групите за натпреварите во Лига Европа, во сезоната 2018/2019. Веројатно најинтересна е Д-групата во која се Андерлехт, Фенербахче, Динамо...

 • Лука Модриќ во 2018. година како Роналдо во 1998

  Хрватскиот фудбалер, Лука Модриќ оваа година конечно го доби официјалното признание за она што го прави години наназад на фудбалските терени многу успешно. Тој вчера...

 • Дибала пред трансфер во Реал

  Напаѓачот на Јувентус, Паоло Дибала ќе ја продолжи кариерата во Реал, објави „Калчомеркато“. Според изворот, шпанскиот клуб ќе плати 180 милиони евра за 24-годишниот Аргентинец....