СПОРТ

 • Се што треба да знаете за новиот тренер на Вардар

  Веќе не постојат никави дилеми, Давид Писонеро е изборот на управата на Вардар за нов предводник на „црвено-црните“. Улогата на бранител на трофејот уште повеќе...

 • Роналдо: Во мојата кариера сум немал лоша сезона

  Португалија синоќа ја совлада Холандија со 1:0 и ја освои Лигата на нациите, со што Кристијано Роналдо освои уште една титула во неговата богата кариера....

 • Ешли Барти го освои Ролан Гарос

  Австралиската тенисерка Ешли Барти стигна до првата грен-слем титула, победувајќи ја Маркета Вондрусова со убедливи 2:0 (61/63) во финалето на Ролан Гарос. Барти во 2014...

 • МЗТ со убедлива победа над Работнички!

  Битката за титулата во првенството на Македонија започна со убедлив триумф на МЗТ Скопје. Вечерва во „Јане Сандански“, „штрковите“ го понижија вечниот ривал Работнички и...

 • Монтоливо се збогуваше со Милан

  Џенаро Гатузо го изостави Монтоливо од ростерот за минатата сезона, а искусниот играч за врска по завршувањето на неговиот договор со Милан на крајот од...

 • Ѓоковиќ со остри одговори кон новинарите

  По феноменалната победа над Александар Зверев во четвртфиналето на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ бил на “мета“ на медиумите на конференцијата по дуелот. Освен тениските прашања...

 • Милан го избра својот тренер!

  Екипата на Милан не успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите, а за тоа одговорност презема Џенаро Гатузо кој одлучи да се повлече од...

 • Интер нуди 70 милиони евра за Пепе!

  Во сенка на трансферите на Еден Азар, Кристијан Ериксен, Ромелу Лукаку, Антоан Гризман и уште неколку други големи европски ѕвезди, ова лето ќе се води...

 • Јовиќ ќе биде играч на Атлетико за само 2,5 милиони евра

  Најновото засилување на Реал Мадрид – Лука Јовиќ, веќе и официјално е дел од селекцијата на Зинедин Зидан. Србинот потпиша договор за 6 години, а...

 • Скопски Вардар – европски првак!

  „Столе ти си наша икона“, скандираа илјадници граѓани кои се присутни на скопскиот плоштад „Македонија“, надвикувајќи го водителот кој ги пречека ракометарите на Вардар кои...

Translate »