СПОРТ

 • Меси стана капитен на Барселона

  Лионел Меси е именуван за нов капитен на Барселона по заминувањето на Андрес Иниеста од „Ноу Камп“, а новата лидерска група ја сочинува заедно со...

 • Фекир бира помеѓу Челси и Ливерпул

  Освојувачот на светското злато со Франција, Набил Фекир, се наоѓа на чекор до трансфер во Премиер лигата и мора да избере помеѓу Челси и Ливерпул....

 • Распродадена е „седумката“ на Роналдо

  Јувентус од доаѓањето на Кристијано Роналдо продал повеќе од 300 000 дресови со неговото име. Само во првите 24 часа од трансферот биле продадени 250.000...

 • Дрита Ислами со најслабо време на 400 метри со пречки на ЕП

  Македонската атлетичарка, Дрита Ислами имаше очаен настап на Европското првенство во Берлин откако со убедливо најлош резултат го освои последното место во трката на 400...

 • Барселона се договори со Погба!

  Манчестер Јунајтед наводно е спремен да го продаде Пол Погба!Вистинското лудило на трансфер пазарот што туку започнува, во секој финиш од преодните рокови е максимално...

 • Барселона го потврди трансферот на Видал

  Барселона официјално ги потврди информациите дека чилеанскиот фудбалер Артуро Видал ќе биде нивен нов играч. Раководството на шпанскиот клуб соопшти дека е постигнат договор со...

 • Габриел Жесус останува во Манчестер сити

  Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус договорил нова петгодишна соработка до актуелниот шампион на Англија, Манчестер сити. Младиот 21-годишен фудбалер со овој договор е награден за одличните...

 • Даниел Рикиардо се разделува со Ред Бул

  Австралискиот возач во Формула 1, Даниел Рикиардо реши да го напушти Ред Бул на крајот на сезоната. Австралијанецот стигна во Ред Бул пред 10 години...

 • ФФМ ќе добие нов претседател

  Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за одржување Вонредна изборна седница на Генералното Собрание на ФФМ за избор на претседател на...

 • Давитков останува селектор на кошаркарите

  Јорданчо Давитков ќе остане на кормилото на кошаркарската репрезентација на Македонија, откако Македонската кошаркарска федерација (МКФ), објави дека подготовките за септемврискиот квалификациски прозорец на ФИБА,...