СПОРТ

 • Ешли Барти го освои Ролан Гарос

  Австралиската тенисерка Ешли Барти стигна до првата грен-слем титула, победувајќи ја Маркета Вондрусова со убедливи 2:0 (61/63) во финалето на Ролан Гарос. Барти во 2014...

 • МЗТ со убедлива победа над Работнички!

  Битката за титулата во првенството на Македонија започна со убедлив триумф на МЗТ Скопје. Вечерва во „Јане Сандански“, „штрковите“ го понижија вечниот ривал Работнички и...

 • Монтоливо се збогуваше со Милан

  Џенаро Гатузо го изостави Монтоливо од ростерот за минатата сезона, а искусниот играч за врска по завршувањето на неговиот договор со Милан на крајот од...

 • Ѓоковиќ со остри одговори кон новинарите

  По феноменалната победа над Александар Зверев во четвртфиналето на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ бил на “мета“ на медиумите на конференцијата по дуелот. Освен тениските прашања...

 • Милан го избра својот тренер!

  Екипата на Милан не успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите, а за тоа одговорност презема Џенаро Гатузо кој одлучи да се повлече од...

Translate »