ШОУБИЗ

 • 5 Најпосакувани ергени милионери на светот

  Млади,богати,успешни,безобразно богати и неженети! Ретко можеме да видиме успешни мажи без убава девојка која ги држи под рака.Но изгледа дека овие момчиња бараат нешто многу...

 • (ФОТО) Жизел Бундшен гола на насловната на ,,Вог’’

  Манекенката одбележува 20 години успешна кариера. Најплатената манекенка на светот, Жизел Бундшен (34), се збогуваше со модната кариера пред неколку дена, кога за последен пат зачекори на...

 • (ФОТО) Ова се 10-те најзгодни фраери во светот!

  Жените го кажаа својот збор, а ласкавата титула за најзгоден маж на годината ја понесе глумецот Џејми Дорнан. По бранот скршени срца кој го предизвика...

 • (ФОТО) Адриjана Лима без шминка

  Лима е позната по спортскиот дух. Го обожува вежбањето, а боксот и е омилена активност. Фановите на најдобар начин ги мотивира да се посветат на...

 • Пријателите на Селена Гомез се плашат да не му се врати на Бибер

  Пријателите на Селена Гомез се загрижени дека таа сака да се врати кај својот поранешен омиленЏастин Бибер .Неодамна музичката ѕвезда се раздели со диџеј Зед , со...

 • Зејн Малик сака да стане актер

  Изгледа Зејн Малик нашол нова насока во неговиот живот. Кога ќе се повлече од музичката сцена, за да биде “нормален 22-годишниот младич” според неговите зборови, пејачот...

 • Ријана ѝ стана деверуша на асистентката

  Барбадоската убавица Ријана облече  фустан за деверуша за свадбата на асистентката  Џенифер Росалес. Свадбата на блиската пријателка се одржала на Хаваите на 20 април. Ријана...

 • Џастин Тимберлејк и Џесика Бил му го покажаа на светот нивното синче!

  Конечно, овој викенд хит мејкерот Џастин Тимберлејк му го покажа на светот неговото синче објавувајќи неверојатно позитивна фотографија на Инстаграм.   На истата, можеме да...

 • ВИДЕО: Новиот спот на Ријана

  По премиерата на песната пред неколку дена, поп ѕвездата изненади и со новото музичко видео. Ријана неодамна во живо ја изведе својата нова песна “American...

 • Амбросио заврши во болница на испитувања

  Една од најпознатите манекенки на денешницата Александра Амбросио (34) е хоспитализирана во Лос Анџелес, поради постојана главоболка, пренесува „Дејли меил“. Амбросио ќе биде подложена на...