ШОУБИЗ

 • Познатите личности зборуваат за својот прв училишен ден

  Првиот училишен ден е еден од највозбудливите денови од годината за дечињата, но и за нивните родители. Сите се подготвуваат за новите предизвици со многу...

 • Меланија Трамп е деловна и шик дама

  Меланија Трамп присуствуваше на самит за превенирање на сајбербулинг (малтретирање и насилство со користење на технологија). Првата дама на САД се појави на настанот во...

 • Oдом преживеал 12 мозочни и 6 срцеви удари

  Поранешниот НБА кошаркар и двократен освојувач на шампионскиот прстен, воедно и најдобар „шести играч“ во дресот на ЛА Лејкерс Ламар Одом, при едно гостување во...

 • Џенифер Лопез блескаше на црвениот тепих на MTV VMA

  Џенифер Лопез беше придружувана од својот сакан Алекс Родригез на црвениот тепих на доделувањето на видео музичките награди на MTV. На свечениот настан во Њујорк,...

 • Џенифер Лопез во шик Гучи фустан

  За Џенифер Лопез нема пауза. Додека активно се подготвува за настапот на MTV VMA, музичката ѕвезда со стилски изглед привлекуваше погледи во Њујорк. 49-годишната пејачка...

 • Пинк ужива на плажа во Австралија

  Пинк моментално е на турнеја во Австралија, но поради вирус, славната пејачка мораше да откаже еден од своите концерти во Сиднеј. Додека закрепнуваше, 38-годишната музичка...

 • Алесандра Амбросио има нова љубов

  Алесандра Амбросио има нов маж во својот живот. Пет месеци откако беше објавено дека со Џејсон Мазур ја раскинаа свршувачката, таа беше фотографирана со Италијанецот...

 • Папараците ја фотографираа Иги Азалиа на јахта

  Папараците ја уловија Иги Азалиа како се забавува со пријателите во Мајами. 28-годишната австралиска раперка често ги објавува своите слики на социјални мрежи и постојано...

 • Џенифер Лопез и Алекс Родригез уживаат во Италија

  Се чини дека сите славни личности годинава решија да се релаксираат во Италија. И Џенифер Лопез и Алекс Родригез патуваат низ најпопуларните дестинации на италијанското...

 • Ријана сними екстравагантна фотосесија за „Вог“

  Кога Ријана ќе замеша прсти во креативниот процес за создавање на едиторијал, резултатот е секогаш екстравагантен и необичен. Пример за тоа е фотосесијата за септемвриското...

Translate »