МАКЕДОНИЈА

 • Груевски го „притвори“ и братучедот Мијалков

  Вадењето на предметот „Таргет-тврдина“ од застој, новите истраги, изменетите околности по бегството на Груевски и сознанијата за слични планови, го преселија бившиот шеф на УБК...

 • Македонија очекува екстрадиција, а Груевски азил

  Груевски побарал политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, објавија вчера унгарските власти, кои отфрлија каква и да било инволвираност во неговото бегство. Шефот...

 • Македонија ќе побара екстрадиција на Груевски

  Се подготвува екстрадицијата на поранешниот премиер Никола Груевски кој избега во Унгарија. Вчера, Министерството за правда информираше дека до нив е пристигнато известување од Министерството...

 • Груевски се наоѓа во вилата на Орбан

  Екс-премиерот во бегство, Никола Груевски во моментов се наоѓа во вилата на унгарскиот премиер и негов поддржувач Виктор Орбан, пренесува „1ТВ“. Груевски првата вечер во...

 • Владата ги усвои амандманите на ребаланс на Буџетот

  На вчерашната 100-та владина седница, на предлог на Министерството за финансии, беа разгледани и усвоени амандманите на ребалансот на Буџетот за 2018 година, предложени на...

Translate »