АВТО-МОТО

 • ŠKODA го претстави новиот концепт Vision RS

  онцептот на ŠKODA – Vision RS свое деби ќе има на Париз Мотор Шоу 2018 година, кога ŠKODA ќе го понуди првиот поглед на својот...

 • Новите OpelComboLife и Combo

  За највисоко ниво на безбедност и удобност: Развиени според стандардите за патнички автомобили За семејство и повеќе: ComboLifeсо седум седишта и со две лизгачки врати...

 • Model 3 заостанува во продукција заради проблеми со бојата

  Првата година со продукцијата Model 3, Tesla требаше да помине многу пречки. Но најмалку се очекуваше дека ќе има проблеми и со квалитетот на бојата....

 • Најбрзиот McLaren ќе развие над 1.000 коњи

  Најбрзиот модел во историјата на „McLaren“ – „Speedtail“, ќе добие хибриден агрегат со моќност од над 1.000 КС. Во неговата основа ќе биде твин-турбо V8...

 • BMW ќе понуди електричен SUV

  „Mercedes“ и „Audi“ во септември ќе ги претстават своите „SUV“ модели на електрична енергија, а по нивните стапки тргнува и „BMW“. Баварскиот производител го претстави...

 • По 40 години ја дочекавме новата Лада Нива

  Руската автомобилска компанија „АвтоВаз“ го претстави долгоочекуваниот претходник на новата „Нива“. Концептот „LADA 4×4 Vision“ дебитираше на саемот во Москва. Дизајнот на „SUV“-то со три...

 • Светска премиера на Audi PB18 e-tron concept

  За прв пат, Audi ќе презентира дизајн и технички концепт на автомобил на познатиот автомобилски собир Pebble Beach Automotive Week во Монтереј, Калифорнија. Целосно електричниот...

 • „Mercedes“ го „вкрсти“ „E Сlasѕ All Terrain“ и „G500 4×4²“

  Германскиот производител во 2016-та го лансираше својот прв караван за сите терени – „E Сlasѕ All Terrain“, како директен конкурент на моделите „Audi A6 Allroad“...

 • За Ferrari 250 GTO од 1962 година, новиот сопственик издвоил 48,4 милиони долари

  На аукцијата која ја организираше куќата “RM Sotheby’s”, еден од 36-те произведени модели Ferrari 250 GTO од 1962 година е продаден за 48.405.000 долари. Понудениот...

 • Bugatti го представи Divo

  Францускиот производител „Bugatti“ го претстави хиперавтомобилот „Divo“, кој е насочена кон клиентите кои сметаат дека моделот „Chiron“ не е доволно спектакуларен. Разлики во моторот помеѓу...

Translate »