АВТО-МОТО

 • Peugeot 3008 и 508 со хибриден погон

  Конечно, францускиот кросовер добива погон на сите тркала и до 300 КС  Од своето лансирање, моделот 3008 покрај бројните пофалби, доби и доста критики што...

 • „Порше“ престанува со производство на дизел-автомобили

  Производителот на автомобили „Порше“ најави во неделата дека ќе се фокусира на електрични и хибрид-возила и дека повеќе нема да произведува дизел-мотори. Минатата година само...

 • Audi подготвува конкурент на Teslа S

  Германскиот производител на саемот за автомобили во Лос Анџелес ќе претстави концепт на електрична лимузина, „E-Tron GT“. Со премиерата на „SUV“ моделот „E-Tron“ на средината...

 • Mercedes ја претстави првата спортска верзија на A-Class

  Компанијата од Штутгарт го претстави најдостапниот модел во својата гама во верзија од спортската поделба „AMG“ – „A 35 4Matic“. Возилото доби нов турбомотор и...

 • Ferrari ги покажа Monza SP1 и SP2

  Ferrari претстави две ексклузивни возила „Monza“. Автомобилите се изградени врз основа на „Ferrari 812 Superfast“ и ќе влезат во новата гама на модели на италијанската...

 • Seat го претстави својот нов SUV – Tarraco

  Шпанскиот бренд „Seat“ ги продолжува своите нагорни перформанси на светските пазари, забележувајќи раст на продажбата шеста година по ред. Ова беше потпомогнато од двата кросовери...

 • Audi го претстави новиот e-tron

  Audi e-tron е првиот целосно електричен модел од брендот Audi кој влегува во производство. Компанијата пред светот го претстави својот нов спортски, електричен SUV во...

 • Новиот BMW автомобил,Vision iNext

  Компанијата „BMW“ го покажа својот најголем нов кросовер со електричен погон кој го добил името „Vision iNext“ и габарит се доближува до „X5“. Сериската верзија...

 • Kia Sportage, генерација 2019

  Кога SUV моделите се во прашање, купувачите најчесто имаат подвлечено црта под која не одат. Кога пак возилата на Kia се во прашање, таа често...

 • Култната “Buba” заминува во пензија

  По скоро седум децении на пазарот, Фолксваген ќе престане да го произведува својот препознатлив автомобил – “Buba”, објави вчера германскиот производител на автомобили.   Првата...

Translate »