АВТО-МОТО

 • (ФОТО + ВИДЕО) BMW X6 што менува бои

  Доколку негогаш сте мечтаеле за автомобил кој менува бои, тогаш овa BMW е остварување на вашите соништа. Рене Турек, германски цртач на графити, покажа што...

 • Најскапите автомобили на познатите

  Дали поседувањето на најскапиот автомобил ве прави ѕвезда? Веројатно не, но славата и богатството речиси секогаш се придружени од луксузен модел на четири тркала. Ви...

 • Зелен картон и за еден месец

  Сите оние кои поретко патуваат ќе заштедат – владата размислува за воведување зелен картон во траење од еден месец, чија цена би била околу половина...

 • Lane Splitter – футуристички автомобил

  Овој футуристички автомобил, кој со леснотија се претвора во два мотоцикли, претставува идеално решение за сообраќајниот метеж во големите градови. Замислете дека сте заглавени во...

 • Што возат фудбалерите од Премиер лигата?

  Доколку имавте дилеми кои им се омилените автомобили, ви ги откриваме нивните фаворити во продолжение. Oracle Finance направи листа на најпопуларните автомобили кои се во...

 • Ролс Ројс во кадифе

  Доколку мислевте дека нанесувањето фолија на автомобилот е непотребно, тогаш овој кадифен Ролс Ројс дополнително ќе ве изненади. Моделот Ролс Ројс Дропхед Купе е доволно...

 • 10 најпродавани автомобили во светот

  Знаете ли кои се десетте најпродавани автомобили на сите времиња? Еве го одговорот! Сите љубители на автомобилизмот веројатно имаат свои фаворити кога се милениците на...

 • BMW Z4 украсен со 250 илјади Swarovski кристали

  Кога имате доволно пари, со својот автомобил можете да направите што и да посакате. Понекогаш, потребата од индивидуализација на лимениот миленик  се претвора во вистинска...

 • TOROIDION – Електричен автомобил со 1.340 КС

  Toroidion 1MW е автомобил од кој навистина застанува здивот. Покрај тоа што изгледа неверојатно, неговите 1.340 коњски сили едноставно ќе ви го завртат умот. Овој...

Translate »