АВТО-МОТО

 • Holden направи електричен автомобил со 1.340 коњски сили

  Австралиската компанија „Holden“ направи електричен автомобил со импресивни 1.360 КС. Прототипот „Time Attack“ е посветен на 50-годишнината од првата победа на брендот во 1000-километарска трка...

 • Премиера на Lexus RC зa 2019-та

  Јапонскиот производител на саемот во Париз го претстави редизајнираното купе „RC“. „Lexus RC“ имаше премиера уште во 2013-та на автомобилскиот саем во Токио, но дојде...

 • Првиот електричен SUV на Ѕkodа пристигнува во 2020-та

  Чешкиот производител „Ѕkoda“ најави лансирање на својот прв електричен автомобил во две различни каросерии во 2020-та година. Првата електрична „Ѕkoda“ ќе биде модел заснован на...

 • Новото Audi SQ2

  Германскиот производител во Париз ја претстави спортската верзија на кросоверот „Q2“. Најмалиот спортски кросовер со четири прстени пристигнува со 2.0-литарски турбобензинец од „Audi S3“ со...

 • Официјална премиера на новата генерација на „Mercedes-Benz“ B-Class

  Германскиот производител „Mercedes-Benz“ го искористи Парискиот саем за автомобили за да ја претстави третата генерација на „B-Class“. Автомобилот доаѓа со пет мотори, од кои три...

 • BMW Series 3 официјално претставен во Париз

  BMW официјално ја претстави новата генерација на „Series 3“, која го носи индексот „G20“. Автомобилот се разликува од својот претходник со својот нестандарден дизајн, како...

 • Електричниот хечбек на Volkswagen доаѓа со 3 типа батерии

  Првиот модел на новиот „Volkswagen“ од семејството електрични автомобили – „I.D.“ хечбек, ќе бидат достапни со три различни капацитети на батерии. Според „Auto Express“, електричниот...

 • Редизајнираниот Suzuki Vitara

  „Suzuki“ ова лето го претстави редизајнираниот модел „Vitarа“ со нов мотор, а пред почетокот на продажбата на европскиот пазар, јапонскиот производител објави нови фотографии и...

 • Opel Astra L пристигнува во 2021 година со хибриден погон

  Opel планира возилата од новата генерација на својот популарен модел, Astra, за 2021 година да ги претстави на PSA платформа. Astra L ќе премине на...

 • Новиот Volvo V60 веќе има верзија Cross Country

  Производителот на премиум автомобили Volvo Cars ја претстави верзија Cross Country на новиот V60. Робусната V60 Cross Country е последното дополнување на палетата на сосема...

Translate »