АВТО-МОТО

 • Новото Audi SQ2

  Германскиот производител во Париз ја претстави спортската верзија на кросоверот „Q2“. Најмалиот спортски кросовер со четири прстени пристигнува со 2.0-литарски турбобензинец од „Audi S3“ со...

 • Официјална премиера на новата генерација на „Mercedes-Benz“ B-Class

  Германскиот производител „Mercedes-Benz“ го искористи Парискиот саем за автомобили за да ја претстави третата генерација на „B-Class“. Автомобилот доаѓа со пет мотори, од кои три...

 • BMW Series 3 официјално претставен во Париз

  BMW официјално ја претстави новата генерација на „Series 3“, која го носи индексот „G20“. Автомобилот се разликува од својот претходник со својот нестандарден дизајн, како...

 • Електричниот хечбек на Volkswagen доаѓа со 3 типа батерии

  Првиот модел на новиот „Volkswagen“ од семејството електрични автомобили – „I.D.“ хечбек, ќе бидат достапни со три различни капацитети на батерии. Според „Auto Express“, електричниот...

 • Редизајнираниот Suzuki Vitara

  „Suzuki“ ова лето го претстави редизајнираниот модел „Vitarа“ со нов мотор, а пред почетокот на продажбата на европскиот пазар, јапонскиот производител објави нови фотографии и...

 • Opel Astra L пристигнува во 2021 година со хибриден погон

  Opel планира возилата од новата генерација на својот популарен модел, Astra, за 2021 година да ги претстави на PSA платформа. Astra L ќе премине на...

 • Новиот Volvo V60 веќе има верзија Cross Country

  Производителот на премиум автомобили Volvo Cars ја претстави верзија Cross Country на новиот V60. Робусната V60 Cross Country е последното дополнување на палетата на сосема...

 • Peugeot 3008 и 508 со хибриден погон

  Конечно, францускиот кросовер добива погон на сите тркала и до 300 КС  Од своето лансирање, моделот 3008 покрај бројните пофалби, доби и доста критики што...

 • „Порше“ престанува со производство на дизел-автомобили

  Производителот на автомобили „Порше“ најави во неделата дека ќе се фокусира на електрични и хибрид-возила и дека повеќе нема да произведува дизел-мотори. Минатата година само...

 • Audi подготвува конкурент на Teslа S

  Германскиот производител на саемот за автомобили во Лос Анџелес ќе претстави концепт на електрична лимузина, „E-Tron GT“. Со премиерата на „SUV“ моделот „E-Tron“ на средината...