АВТО-МОТО

 • FIAT најавува редизајн на моделот 500X

  По минатогодишното „затегнување на борите“ на моделот „500L“, „FIAT“ во 2018-та ќе редизајнира уште еден автомобил од семејството „500“. Кросоверот „500X“ е претставен во 2014-та,...

 • Моќна лимузина на BMW, M5 Competition

  Не се случува често некој производител на автомобил, па дури и тоа да е „BMW“, во луксузна лимузина да „спакува“ моќ приближна на едно „Ferrari...

 • Audi покажа нов електричен прототип

  „Audi“ ја објави првата фотографија од новиот концептен суперавтомобил „PB 18 e-tron“, која ќе дебитира на фестивалот „Pebble Beach Car“. Шоуто се одржува секоја година...

 • „Мерцедес“ нема да дозволи препродажба на својот најскап автомобил

  Производителот со лого на трикрака ѕвезда на почетокот на следната година ќе почне со испорака на 275 примероци од својот најлуд и најскап автомобил –...

 • „Suzuki Vitarа“ доби редизајн и нови мотори

  По четири години од претставувањето на авто-саемот во Париз, четвртата генерација на „Suzuki Vitarа“ доби редизајн. Задолжителните ажурирања на „Suzuki“ на надворешниот дел на автомобилот...

 • Новиот „Milan Red“ хиперавтомобил

  Иако пазарот на суперавтомобили е преполн, затоа што мал број на луѓе можат да си дозволат возило кое чини милиони долари, австрискиот производител „Milan“ верува...

 • Land Rover Dicsovery Sport ќе добие хибрид

  „Land Rover“ веќе работи на редизајн на „Discovery Sport“, пет години по премиерата на актуелната генерација. Покрај „освежениот“ изглед, „SUV“ моделот ќе добие и модифицирана...

 • Renault-Nissan-Mitsubishi објави рекордни продажби за 2018

  Алијансата Renault-Nissan-Mitsubishi очигледно ќе го задржи првото место по продажба во светот, откако постигна рекордни резултати за првите 6 месеци од годината. До 30 јуни...

 • Уникатниот Pagani Zonda HP Barchetta е најскапиот автомобил во светот

  Суперавтомобилот Pagani Zonda HP Barchetta е најскапиот нов автомобил во светот. Ова беше објавено во интервјуот за „Top Gear“, на шефот на брендот, Хорацио Пагани,...

 • Најновото ремек дело Q by Aston Martin дивизијата

  Астон Мартин го претстави беспрекорниот DB11 Volante, креиран како дел од прославата на нивната соработка со Henley Royal Regatta, еден од најпрестижните настани на овој...