АВТО-МОТО

 • Новиот Audi A1

  Најавувајќи го, но не објавувајќи воопшто кога Audi A1 ќе биде претставен, Германците сакаа да ја задржат атмосферата на работ на точката на вриење пред...

 • Новиот Ford Mustang Shelby GT350

  „Ford“ го подобри моделот „Mustang Shelby GT350“ зa 2019-та, a во центарот на вниманието беа аеродинамиката, шасијата, суспензијата и гумите. Речиси ова е истиот автомобил...

 • Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на Porsche

  Иднината на електричната мобилност е уште еден чекор поблизу: Сериското производство на првиот целосно електричен автомобил на Porsche ќе започне следната година. Концептот Mission E...

 • Fiat 500X со специјална верзија

  „Fiat“ воведе нова верзија на својот „Fiat 500X“, која го доби името „Adventurer“. Нејзината цел е да ја зголеми продажбата на кросоверот првенствено на пазарот...

 • Првата екстремна Nissan Navara пуштена на продажба

  Јапонскиот производител „Nissan“ започна со продажбата на својот прв европски пикап развиен со помош на надворешна компанија. Тоа е исландската фирма „Arcic Trucks“ кои се...