BRIT FLOYD доаѓа со продукција од милион долари


Како што се наближува настапот на Brit Floyd во Скопје, така ве информираме дека продукцијата за ова големо шоу ќе биде масовна и како што вели Damian Darlington којшто е основач на овој бенд, вредна милион долари.

Brit Floyd Concert 2015

На 14-ти ноември во ВИП Арената во Скопје ќе бидат поставени околу 100 светла, ласери, како и препознатливиот тркалезен круг, а сето тоа ќе биде синхронизирано со специјална видео анимација која ќе ја има во текот на целото шоу.

Концертот на Brit Floyd во Скопје кој е во рамки на турнејата „Тhe Eclipse world tour“ ќе трае два ипол часа, а членовите на бендот (девет на број) ќе го претстават најдоброто од еден од највлијателните рок бендови на светот на сите времиња.

brit_floyd_2015-003

Подгответе се за вистински спектакл! Се гледаме на 14-ти ноември во ВИП Арена!

Авалон Продукција


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »