Сите објави од Skopje ID

 • „The Lion King “ во ново руво !

  По обработката на „The Jungle Book“, „Cinderella“ и „Maleficent“, Disney на ред го донесе и еден од најомилените цртани филмови на децата од 90-тите –...

 • Никол Шерцингер мами воздишки во Ница, Франција.

  Додека се снимаше новата епизода од британското реално шоу „The X Factor“ во Ница, Франција,38-годишната пејачка ја покажа својата атрактивна фигура додека позираше на плажа...

 • Хуманоста на Надал !

  За време на пријателскиот дубл натпревар во Мајорка во кој играа Рафаел Надал и Симон Солбас, против легендарните тенисери Карлос Моја и Џон Макенро, се...

 • Мелем за женските очи, моделите на Calvin Klein

  Во ера кога жената доминира,неминовно е да не се споменат и заштитните лица на кампањите на Calvin Klein.Брендот посветува особено внимание при изборот на машките...

 • Психолошки трилери кои не смеете да ги пропуштите

  Доколку сте љубител на психолошки трилери, што се реткост во последно време, најсрдечно ви ги претставуваме овие три романи од кои гарантираме дека ќе бидете...

 • 20тите години v.s 30тите години

    И тогаш кога се плашите од онаа 3ка на почетокот од вашите години, не очајувајте и бидете среќни за убавите искуства кои ги имате...

 • Крајот на светот ќе се случува во петок, 30 септември ?!

  Во петок 30 септември е денот што многумина теоретичари го поврзуваат со апокалипса и второто доаѓање на Исус Христос. Овој феномен на небото се случува еднаш...

 • Шармерот Џони Деп е утехата на Џоли

  Aктерот Џони Деп и е рамо за плачење на актерката Анџелина Џоли која неодамна се разведе од долгогодишниот партнер, актерот Бред Пит, јавуваат странските медиуми....

 • Бијонсе на врвот на Европските МТВ награди

    Оваа година церемонијата на врачување на статуетки на Европските музички награди (EMA) ќе се одржи на 6-ти ноември во холандскиот град Ротердам. Бијонсе и...

 • H&M плени со Дејвид Бекам и Кевин Харт

      Новата колекција на „H&M ” за која модната куќа повторно ја продолжи соработката со Дејвид Бекам и Кевин Харт го носи името „Modern Essentials“....