Сите објави од Skopje ID

 • Мила Кунис и Ештон Качер среќно заљубени на бејзбол натпревар

  Мила Кунис, 33-годишната актерка и 38-годишниот Ештон Качер изгледаа позаљубени од кога и да е,и облечени во исти дресови внимателно го следеа бејзбол натпревар за да...

 • Како да ја одржуваме идеалната телесна тежина ?

  Дефинитивно заклучивме дека за добро обликувано тело е битно да внимаваме што и како внесуваме во нашиот организам во текот на денот. Но сепак исто...

 • Casual изглед на Џеј Ло

  Oткако Џеј Ло ја раскина својата врска со 29-годишното момче, наводно заради неверство, таа очигледно му дала слободни денови и на стилистот. Во Њујорк се...

 • Ауди на пазарот со три нови електрични модели

  Палетата електрични модели на Audi ќе се зголеми сериозно во следните неколку години, објави шефот на брендот Руперт Штадлер, во интервјуто за списанието Autocar. Тој...

 • Романтичниот дечко на Адел

  За разллика од тешките балади, Адел во нејзиниот приватен живот таа е пресреќна.Тоа го докажува и гестот на момчето на пеачката, Сајмон Конеки, кој за...

 • Викторија Бекам на насловната страница на „Вог“

  42-годишната дизајнерка Викторија Бекам сними фотосесија за познатото списание „Вог“ во Австралија под палката на фотографот Бу Џорџ и се најде на нивната насловна страница. Во...

 • Последната вечер на Мишел и Барак Обама

  При својата последна официјална вечера во Белата куќа  52-годишната прва дама на САД, Мишел Обама блескаше покрај својот сопруг во розово-златна тесна креација која е дизајнирана...

 • Уште еден холивудски развод е на повидок

  „Кејт Урбан сака да се разведe од актерката Никол Кидман“ – е веста која денес се појави во странските медиуми. Оваа вест одекна откако Daily Mail...

 • Во внатрешноста на новите канцеларии на Инстаграм

  Кој вели дека социјалните мрежи се само на нашите мобилни телефони и персонални компјутери ?Всушност тие се огромни машинерии, со голем број на вработени и...

 • Ријана и Пол Макартни, дуо за паметење

  Овие денови ги одбележа фестивалот „Desert Trip“ во Индио, Калифорнија на кој неминовно беше присуството на Ријана која беше дел од гостите. На вториот викенд од настанот,...

Translate »