Сите објави од Skopje ID

 • Нема спонзори за Роналдо!?

  Американскиот производител на спортска опрема „Најк“ и компанијата„ ЕА Спортс“, која се занимава со правење компјутерски игри, кои се меѓу спонзорите на португалскиот фудбалер Кристијано...

 • Првиот електричен SUV на Ѕkodа пристигнува во 2020-та

  Чешкиот производител „Ѕkoda“ најави лансирање на својот прв електричен автомобил во две различни каросерии во 2020-та година. Првата електрична „Ѕkoda“ ќе биде модел заснован на...

 • Четврток е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

  Согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 11 октомври 2018 година (четврток), Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани на Република...

 • Сите роденденски попусти за 6тиот роденден на Скопје Сити Мол

  Како и досега, така и овој пат, за нашиот 6ти роденден за приредуваме гооолема забава, мноооогу награди и шооопинг лудило. По повод 6-от роденден  обезбедивме...

 • Новиот Surface Pro 6 таблет на Microsoft

  Microsoft ја претстави новата генерација на таблетот „Surface Pro“, објави „The Verge“. „Surface Pro 6“ ја вклучува осмата генерација на процесорите „Intel Core i5“/„i7“ и...

 • Бела ноќ утре во Скопје

  Во сабота во Скопје се одржува „Бела ноќ“, а за 14-тото издание на 29 локации ќе бидат организирани настани како кико на кров во ГТЦ,...

 • Рекорден број на учесници ќе трчаат во недела на Skopje Run 10K

  Пријавувањето за трчање на Skopje Run 10K е затворено, но купувањето хуманитарни километри за #СекојКилометарЗначи не е, па затоа побрзајте. Минатата година започна едно ново...

 • Новото Audi SQ2

  Германскиот производител во Париз ја претстави спортската верзија на кросоверот „Q2“. Најмалиот спортски кросовер со четири прстени пристигнува со 2.0-литарски турбобензинец од „Audi S3“ со...

 • Измена на возниот ред за линијата со број 25

  Линијата број 25, која сообраќа од Транспортен центар до Средно Водно, од претстојниот викенд, 6-7 октомври, ќе има измена во возниот ред. Терминот за поаѓање...

 • Американците го сакаат Мурињо за селектор

  За Жозе Мурињо, кој во моментов поминува низ тежок период на тренерското место во Манчестер Јунајтед, интерес пројави Фудбалската федерација на САД која сака да...