Сите објави од Skopje ID

 • Зимско сметање на работното време на јавните паркинзи

  Јавното претпријатие „Градски паркинг“ – Скопје соопшти дека од денес почнува зимското сметање на работното време на јавните површини наменети за паркирање со кои стопанисува...

 • Audi подготвува конкурент на Teslа S

  Германскиот производител на саемот за автомобили во Лос Анџелес ќе претстави концепт на електрична лимузина, „E-Tron GT“. Со премиерата на „SUV“ моделот „E-Tron“ на средината...

 • iPhone Xs пристигна во Македонија

  Одлични вести!Како што веќе знаете, Apple претстави три нови iPhone уреди, меѓу кои беше следбеникот на iPhone X, Xs, и неговата поголема верзија, Xs Max....

 • Денеска почнува есента

  Во Македонија и на северната хемисфера денеска во 03:54 часот почна есента. Во исто време на јужната полутопка настапува пролетта. На првиот ден од есента...

 • Стрелките на часовникот одат еден час назад

  Еден час назад утрото меѓу сабота и недела на 27 и 28 октомври стрелките на часовникот можеби за полседен пат ќе се вратат наназад. Во...

 • „Фејсбук“ воведува своја апликација слична на Тиндер

  Почнувајќи од вчера, луѓето во Колумбија ќе можат да создадат свој профил за онлајн запознавање на „Фејсбук“, а веројатно ваквата опција наскоро ќе биде достапна...

 • Mercedes ја претстави првата спортска верзија на A-Class

  Компанијата од Штутгарт го претстави најдостапниот модел во својата гама во верзија од спортската поделба „AMG“ – „A 35 4Matic“. Возилото доби нов турбомотор и...

 • Ким Кардашијан враќа стар моден тренд

  Ким Кардашијан Вест е позната по оживувањето на старите модте трендови за чие враќање никој никогаш не се надевал. Бициклистичките хеланки, неонските бои се само...

 • Есенско издание на „Скопје синема сити“

  Од 5 до 6 октомври, во Кинотека на Македонија ќе се одржи есенското издание на фестивалот „Скопје синема сити“. Оваа година ССС влезе во својата...

 • Ferrari ги покажа Monza SP1 и SP2

  Ferrari претстави две ексклузивни возила „Monza“. Автомобилите се изградени врз основа на „Ferrari 812 Superfast“ и ќе влезат во новата гама на модели на италијанската...