Сите објави од Skopje ID

 • Македонскиот народен театар ја почнува новата сезона

  Македонскиот народен театар вечер ќе ја почне новата сезона 2018/2019 со премиера на комично-тажната приказна „Еден месец на село“ – меѓу најдобрите дела во опусот...

 • Почнува академската 2018/2019 година

  На универзитетите во Македонија денеска е првиот ден од академската 2018/2019 година, која согласно со новиот Закон за високото образование почнува на 1 октомври наместо...

 • Пристигнува првата Nokia со Android 9 Pie

  „Nokia 7 Plus“ наскоро ќе се приклучи на малата група уреди кои не се на „Google“, а ќе го добијат новиот оперативен систем „Android 9...

 • Електричниот хечбек на Volkswagen доаѓа со 3 типа батерии

  Првиот модел на новиот „Volkswagen“ од семејството електрични автомобили – „I.D.“ хечбек, ќе бидат достапни со три различни капацитети на батерии. Според „Auto Express“, електричниот...

 • Аривабене од Ферари прави трансфер во Јувентус?

  На Ферари може да му биде потребен нов шеф бидејќи Маврицио Аривабене, според италијанските медиуми, е прв фаворит да биде нов генерален директор на фудбалскиот...

 • СЛАВИМЕ 6ти РОДЕНДЕН

  Како и досега, така и овој пат, за 6-от роденден на Скопје Сити Мол ве очекува гооолема забава, мноооогу награди и шооопинг лудило. По повод...

 • Викторија Бекам го прослави 10-годишниот јубилеј на својот бренд

  Поранешната „Спајс“ девојка, денес моден дизајнер, Викторија Бекам, ја прослави 10-годишнината од основањето на својот моден бренд на хумористичен начин, лансирајќи маички со интересна графика....

 • Вардар со трета победа во Лигата на шампионите

  Ракометарите на Вардар остварија победа со 25:27 (11:13) против унгарски Веспрем во третото коло од Лигата на шампионите. Вардар одигра добро прво полувреме, имаше и...

 • Што се нуди конечната верзија iOS 12 на корисниците

  Конечната верзија на оперативниот систем на „Apple“ – „iOS 12“ стана достапна на 17-ти септември, донесувајќи бројни поправки, нови функции и подобри перформанси. Иако изгледа...

 • Редизајнираниот Suzuki Vitara

  „Suzuki“ ова лето го претстави редизајнираниот модел „Vitarа“ со нов мотор, а пред почетокот на продажбата на европскиот пазар, јапонскиот производител објави нови фотографии и...