Сите објави од Skopje ID

 • НАЈЛУКСУЗНИОТ ХОТЕЛ НА СВЕТОТ

  Руското летувалиште “Mriya Resort & Spa” кое се наоѓа во кримскиот град Јалта освои престижна награда на меѓународен конкурс, оценет за најлуксузен комплекс во светот....

 • Џенифер Лопез во шик Гучи фустан

  За Џенифер Лопез нема пауза. Додека активно се подготвува за настапот на MTV VMA, музичката ѕвезда со стилски изглед привлекуваше погледи во Њујорк. 49-годишната пејачка...

 • Наваро замина во пензија

  Шпанската кошаркарска легенда, Хуан Карлос Наваро, ја заврши својата играчка кариера и се приклучи на водството на Барселона, потврдија од каталонскиот клуб. „Хуан Карлос Наваро...

 • Samsung подготвува евтин Galaxy

  Доколку е точна „Bluetooth“ сертификацијата, која се појави овие денови, „Samsung“ изгледа се подготвува да претстави нов „Galaxy A4“, телефон кој би можел да се...

 • Врвот од луксуз во SUV класата на автомобили

  Во автомобилска индустрија моментално доминира „SUV“ класата која нуди широк спектар на возила за секој џеб. Меѓутоа, како што секогаш има посебен ранг за оние...

 • Куќичка од старо исушено дрво во Градски парк

  Екипите на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ изработија куќичка од трупецот на едно старо исушено дрво во Градскиот парк. – Идејата е во иднина стеблата...

 • Сепак ќе има „Ајфон на тркала“

  Само што помисливме дека „Епл“се откажа од развој на својoт прв автомобил, се појави нова информација дека идејата за Apple Car се уште е жива....

 • Новата ŠKODA FABIA

  Škoda го освежи и го наполни со технологија својот популарен модел од B сегментот, а почетокот со продажба на Fabia на европскиот пазар е одбележан...

 • Пинк ужива на плажа во Австралија

  Пинк моментално е на турнеја во Австралија, но поради вирус, славната пејачка мораше да откаже еден од своите концерти во Сиднеј. Додека закрепнуваше, 38-годишната музичка...

 • Четкар ќе одржи традиционален концерт ‘Вино и џез’

  Утре,18 август, Владимир Четкар ќе го одржи традиционалниот концерт ‘Вино и џез’ во Охрид во Хотел Филип. Ова е четврта година по ред како се...