5 вкусни појадоци од Инстаграм

Социјалната мрежа изобилува со инспиративни фотографии од појадоци кои ги подготвуваат блогерите за храна ширум светот.

000
Сите знаеме дека појадокот е најважниот оброк во денот. Културата за појадок низ светот е богата: бројните мали бистроа нудат одлични решенија за здрав почеток на денот, па буквално на секој агол може да се најде разновиден избор. Доколку сакате да направите убав и здрав појадок дома, а ви недостасуваат идеи – ви предлагаме да појдете на Инстаграм, каде постојат илјадници блогери и стилисти за храна кои на своите профили секојдневно објавуваат фотографии што го будат апетитот. Голем број од нив под фотографиите го споделуваат и рецептот, кој често не е комплициран, а бара фрижидерот да го опремите само со некои основни намирници. За оваа недела ви издвојуваме 5 вкусни појадоци кои ги предлагаат 5 различни блогери. Инспирирајте се и уживајте!

@changeroomfoods: Тост со авокадо и варено јајце

001
@silverspies: Житарки во оризово млеко со боровинки и смуди од цимет

002
@madebymary: Авокадо со чили и сусам

003

@georgeeats: Палачинки од хељда со смуди од ацаи бобинки и цвекло

004
@shewhoeats: Крамбл од јаболка, квиноја и боровинки со мед

005


Милан Атанасов
[fbcomments]
NFL Jerseys 2019 
Translate »