3 чекори како да имате “мокра коса”


“Wet look” или изгледот со мокра коса најчесто го гледаме на модните писти, едиторијалите и црвениот тепих, а сè почесто и на градските улици особено за вечерно излегување.

hJCxY-164269-shutterstock-481824562-ls

Фризурата која е идеална за лето, многу лесно се стилизира и одржува, а изгледа одлично. Со само три чекори можете да ја испробате ова лето, а сè што Ви е потребно е малку кокосово масло, прозиводот за стилизирање и вештина во прстите.

1. За почеток би било добро доколку косата е измиена и на неа обилно да нанесете кокосово маслко и само погрижете се да не е премногу ладно.

2. После тоа со прстите расчешлајте ја косата за да се осигурате секој прамен да биде со масло.

3. На крајот, разбушавете ја косата со прстите и нанесете некој производ за стилизирање по избор.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »