• Ким Кардашијан повторно со секси селфи

  Ким Кардашијан беше критикувана, дека една мајка не треба провокативно да се фотографира. Иако на 38 години таа може да се пофали со неверојатно секски...

 • Роџер Федерер стартува со Душан Лајовиќ

  Актуелниот шампион Роџер Федерер ќе го стартува „походот“ по деветта титула од Вимблдон против српскиот светски број 57., Душан Лајовиќ, и се најде во истата...

 • Instagram има нова опција

  Уште во мај се зборуваше дека Instagram ќе почне да им дозволува на корисниците да додадат „саундтрак“ на содржината што ја објавуваат во „Stories“, а...

 • Премиера на McLaren 600LT

  Британскиот производител на автомобили „McLaren“ го покажа својот нов суперавтомобил. „600LT“ (Longtail) се истакнува со својот мотор од 600 КС, широка употреба на карбон и...

 • Во недела забрана за сообраќај до Средно Водно

  Поради 17. Европско првенство во планинско трчање кое в недела (1. јули) ќе се одржи на Водно, со почеток од 09.00 часот, за време на...

 • ДОДЕЛЕНИ ПРВИТЕ КАРТИ ЗА ФИНАЛЕТО НА FIFA WORLD CUP 2018 RUSSIA

  Останаа уште две карти за финалето! Првиот циклус од забавната игра во која најдобриот учесник освои 2 карти за финалето на FIFA World Cup 2018...

 • Galaxy Note 9 ќе биде објавен на 9-ти август

  „Samsung“ ќе го претстави својот следен паметен телефон, „Galaxy Note 9“, на 9-ти август. Ова се потврдува со поканите испратени до различни медиуми. Ова ги...

 • Ед Ширан и Андреа Бочели настапија со баладата „Perfect“

  Ед Ширан имаше специјален гостин на концертот на стадионот „Вембли“ во Лондон. На популарниот музичар му се придружи легендарниот Андреа Бочели и заедно ја изведоа...

 • Познати осминафиналните двојки на Мундијалот

  Познати се сите осминафинални двојки на Светското првенство 2018 по одигрувањето на вчерашните натпревари.   Големото дерби е меѓу Франција и Аргентина, додека натпреварот Уругвај...

 • BMW 1 повеќе не е само „кинески“

  Седанот со преден погон – „BMW Series 1“ беше претставен во 2016-та година, како чисто кинески модел кој нема да биде достапен во други земји....

Translate »