• Џон Леџенд одржа концерт во метро станица

  Дефинитивното големината на музичката ѕвезда Џон Леџенд се докажа и овој пат, кога тој ги изненади своите фанови во Лондон, кога без никаква најава оддржа...

 • Како пее Викторија Бекам во шоуто Carpool Karaoke ?

  Една од фронетрките на групата Spice Girls , сопруга на славниот фудбалер Дејвид Бекам и модната икона, Викторија Бекам, реши да им докаже на сите...

 • Генералка на Монт Еверест

  Сите се во очекување на отварање на новата сезона за искачување на највисокиот врв на светот, Монт Еверест, па во тој повод се бараат планинари...

 • „Скопје се смее“ утре на плоштад

  Традиционално на 1 април, сабота од 11 до 13 часот во организација на Детски културен центар (ДКЦ) „Карпош” и Град Скопје на Плоштад Македонија,се организира невидена...

 • Петто продолжение на конститутивната седница во Законодавниот дом

  Kaко и досега, така и денес главна тема на расправата меѓу пратениците е Албанската платформа. И покрај бројните координации меѓу пратениците, засега не се гледа...

 • Дует на Елена Ристеска и Хара Мата Хара

  Конечно се појави спотот за песната „Још ме плашиш“, кој се снимаше во Скопје и Белград. Дуетот го сочинуаат славните музичари Елена Ристеска и Хари Мата...

 • Неделен репертоар на Cineplexx 30.3 – 5.4.2017

  Доколку се мислите како да го исполните своето слободно време, тогаш без двоумење упатете се кон киното Синеплс и изберете го својот филм, дали во...

 • Денес, 4ти ден на конститутивната седница

  Продолжува сагата во Собранието на Република Македонија. Денес, четврти ден по ред законодавното тело ја продолжи конститутивната седница на која се дебатира за избор на...

 • Протест на булеварот „Борис Трајковски“

  Група на граѓани од скопската населба „11 Октомври“ денеска го блокираа сообраќајот на булеварот „Борис Трајковски“ притоа барајќи од надлежните институции мирен, безбеден, чист и...

 • Арктикот добива зелена боја

  Она што се зборуваше доста од стручњаците веќе се случува. Имено, Арктикот наместо неговата досегашното чиста белина поради рекордното топење на мразот полека зеленее, јавуваат...

Translate »