• Снуп Дог со хотлајн за марихуана!

  Познатиот американски рапер и актер Снуп Дог заедно со канадскиот актер и комичар Сет Роген започна интернет страна посветена на мариханата. Снуп Дог и Роген...

 • Кампања „Да ги заштитиме децата во сообраќајот“!

  Детската љубов нема граници, детскиот живот нема цена, сообраќајот не е игра, децата не доаѓаат со воздушни перничиња и затоа внимавајте на нив додека возите,...

 • Балкони со поглед на Париз

  На покривот или во дворот или само еден чекор од станот: балконите, терасите и градините се зелени оази кои претставуваат рај за очите. Без разлика...

 • WalkCar е превозно средство од иднината

  Јапонскиот иноватор Kuniaki Kаtо е дизајнерот на WalkCar, транспортно средство со големина на лаптоп кое се вклопува во било кој ранец. Се состои од лесни...

 • Роберт Де Ниро бесно го прекинал интервјуто

  На славниот оскаровец, кој периодов ја промовира својата нова комедија “The Intern“ , не му се допаднале негативните вибрации во прашањата на новинарите. Роберт Де...

 • Мараја Кери се пофали со новиот дечко

  Познатата пејачка Мараја Кери за прв пат се појави на црвениот тепих со новиот дечко, милијардерот Џејмс Пакер. Иако врската ја започнале уште на почетокот...

 • Дневен хороскоп 23.09.2015

  Овен Една личност покажува голем интерес за вас, па ако сте осамени прифатете ја понудата за излегување. Очекувајте позитивни вести за работата и мал прилив...

 • Кејот 13-ти Ноември ќе стане улица

  На Кејот 13-ти Ноември ќе се гради пристапна улица со режим на сообраќај. Одлуката ја изгласаа советниците на Град Скопје. Улицата ќе биде наменета за...

 • Грчкиот туризам е во пораст!

  Бројот на странски туристи оваа година во Грција би можел да надмине 26 милиони, што би значело дека оваа оваа туристичка сезона ќе биде најдобра...

 • Одложено минирањето на патот Кичево-Охрид, сообраќајот без прекин

  Според информацијата од Македонија пат, добиена од АД Илинден, планираните активности -минирање на патниот правец А2 Кичево-Охрид (планински премин Пресека – село Врбјани) кои беа...

Translate »