12 убавици кои кажаа ,,НЕ” на фотошоп

Ова се фотографиите на светски познатите ѕвезди и модели без ниту една корекција.

001

Во изминатите години, голем број на светски магазини и модни куќи во своите изданија и кампањи се трудат се’ повеќе да ги промовираат ѕвездите и моделите без фотошоп, а уште почесто и без шминка. Од познатите кампањи за долна облека, до големите ѕвезди од насловната страна, како Кејт Мос и Марион Котијар – овие 12 убавици му кажаа ,,НЕ” на ретуширањето на нивните лица и тела. Подвиг вреден за почит, зар не? Ќе се сложиме дека изгледаат еднакво добро и без ниту една корекција на фотографиите. Погледнете.

002

003

004

006

007

008

009


SkopjeID
Доживеј го градот целосно!
[fbcomments]
NFL Jerseys 2019 
Translate »