„Ѓоковиќ е совршена комбинација од Федерер и Надал“

Португалскиот тенисер Жоао Соуза веќе долго време игра тенис и имаше шанса да се запознае со најголемите тенисери на сите времиња, Рафаел Надал, Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ.

60593-gjokovikj-e-sovrshena-kombinacija-od-federer-i-nadal

Соуза го пофали најдобриот српски тенисер дека е всушност комбинација од најдобрите карактеристики на Федерер и Надал.

„Федерер е класа и има стил, а Надал има неверојатна сила и борбеност. А, Ѓоковиќ има по малку од двајцата, односно тој е совршена комбинација“, кажа Соуза.

Инаку, Ѓоковиќ по долга пауза ќе се врати на врвот на АТП-листата.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »