Федерер и Надал рутински во 30-то коло на Индијан Велс

Рафаел Надал и Роџер Федерер без поголеми проблеми да се пласираа во третото коло на турнирот во Индијан Велс.

Надал буквално го декласира Американецот Доналдсон и му дозволи да освои само два гема, па на крајот славеше со 6:1 и 6:1.

Роџер Федерер имаше малку повеќе работа со Гојовчук победувајќи го со 6-1 и 7-5.

Швајцарецот ја брка шестата титула на Индијан Велс или севкупно 101 во кариерата и во следното коло ќе ги одмери силите со својот сонародник Стен Вавринка.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »