Утре промоција на евровизиската песна на МРТ


Евровизиската песна  „Lost and found“ со која годинава групата ,,Ај Кју’’ ќе ја претстави земјава на 63. издание на Евровизија во Лисабон, Португалија, ќе биде промовирана утре во Дневник 2 на МРТ во 19,30 часот.

evrovizija-696x365

Песната ќе биде промовирана со спот, чиј режисер е Јован Куциновски.

„Lost and found“ беше избрана по пат на конкурс, помеѓу 382 пристигнати песни.

 Евровизијата ќе се одржува од 8 до 12 мај.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »