Утре промоција на евровизиската песна на МРТ


Евровизиската песна  „Lost and found“ со која годинава групата ,,Ај Кју’’ ќе ја претстави земјава на 63. издание на Евровизија во Лисабон, Португалија, ќе биде промовирана утре ( недела) во Дневник 2 на МРТ во 19,30 часот.

Песната ќе биде промовирана со спот, чиј режисер е Јован Куциновски.

„Lost and found“ беше избрана по пат на конкурс, помеѓу 382 пристигнати песни.

 evrovizija-696x365

Евровизијата ќе се одржува од 8 до 12 мај.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »