Утре без струја дел од корисниците од улица „Тодор Александров“ во Центар


Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре (понеделник) без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од ул. „Тодор Александров“, кај Амбасадата на Република Турција, во Општина Центар.

Како што соопшти РЦУК-Скопје по известување добиено од „ЕВН Македонија“ АД, прекинот во снабдувањето со електрична енергија ќе биде во периодот од 09:00 до 10:00 часот.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »