Утре без вода дел од населбата Дебар Маало


Од Водовод и канализација-Скопје известуваат дека поради дефект утре без вода ќе бидат дел од жителите на населбата Дебар Маало.

mkd-362047

„Ве известуваме дека во четврток, 8 март, поради дефект на огрлица од ф-80мм, на ул.Наум Наумовски Борче 50 нас.Дебар Маало, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.Наум Наумовски Борче, на потегот од ул.Аминта Трети, до Бул.Партизански Одреди од 9 часот до санирање на дефектот“, информираа од ЈП Водовод и канализација – Скопје.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »