УЕФА покрена постапка против Црвена ѕвезда

http://amsglobalinc.com/blog/page/2
Дисциплинската комисија на Европската фудбалска федерација (УЕФА) започна истрага против Црвена ѕвезда поради влегувањето на терен на навивачите на гостувањето во Салцбург во реваншот од плејофот за Лигата на шампионите.

see

follow zvezda

Buy Diazepam 5Mg

http://music-education.org/members/francisca3786c/activity/691817/ УЕФА ден по натпреварот на 29 август, ја уважи жалбата на српскиот шампион да им ја намали казната со цел натпреварите во ЛШ да ги игра пред полни трибини на свој терен.

Buy Xanax Next Day Delivery

follow url Претходно, Црвена ѕвезда беше санкционирана поради фрлање тврди предмети од страна на нејзините навивачи и користење пиротехнички средства.

source url

go here Се очекува дисциплинското тело на УЕФА в петокот да ја донесе конечната одлука за евентуална нова казна на белградските „црвено-бели“.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »