Спотот за македонската песна за Евровизија


Еye Cue го објавија видеозаписот за песната „Lost and Found“ со која ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон.

evrovizija-696x365

Спотот бил сниман во студио, во еден кадар. Музиката и текстот се дело на Бојан Трајковски, додека аранжманот е на Дарко Димитров.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »