Спектакуларното шоу на Super Bowl со Coldplay, Бијонсе и Бруно Марс

За време на полувремето на Super Bowl, на сцената кон која беа вперени милиони погледи енергично настапија Coldplay, Бијонсе и Бруно Марс.

Британскиот бенд го започна шоуто со хитот „Viva la Vida“, а продолжи со „Paradise“ и „Adventure of a Lifetime“.

Бруно Марс ја вжешти атмосферата со „Uptown Funk!“ пред да се појави и Бијонсе која настапи со новата песна „Formation“.

Музичкото шоу го завршија Coldplay со „Clocks“ и „Up & Up“ додека беше емитувана монтажа од снимки од славни музичари кои во минатото настапувале на Super Bowl.

Super BowlSuper BowlSuper BowlSuper BowlSuper BowlSuper BowlSuper BowlSuper BowlSuper Bowl

 


SkopjeID
Доживеј го градот целосно!
[fbcomments]
Translate »