Славната актерка има 80 години, а погледнете како изгледа без шминка


Американската актека Џејн Фонда денес има 80 години, а благодарение на здравиот начин на живот, успеала да го сочува добриот изглед.

H8TzT-1483917-profimedia0370802213-ls

Таа е фитнес гуру и целиот живот го посветила на здрав начин на живеење, но признала дека направила неколку естетски корекции на лицето, за да изгледа посвежо и поодморено.

„Драго ми е што и понатаму изгледам добро за своите години, но нема да лажам, бев на операции. Го мразам фактот што сакав физички да се променам за да изгледам подобро. Сакам стари лица, лица кои се живи, но не бев доволно храбра за тоа“, признала неодамна Фонда.

Немаме често прилика да ја гледаме без шминка, но актерката не ја крие својата природна страна. Едно мора да признаеме, а тоа е дека оваа жена изгледа одлично, судејќи по тоа дека влегува во деветтата деценија од животот.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »